تایتل قالب


۴ مطلب در مهر ۱۳۹۸ ثبت شده است

کلاهبرداری با کارتخوان 

هرجا که گردش مالی باشد تخلفات مالی هم هست. کارتخوان اگرچه پول به معنای فیزیکی را حذف کرده و همین باعث افزایش چند صد برابری امنیت خرید و فروش‌ها شده است، خودش به عنوان رابط مستقیم پول گاهی در معرض سوء استفاده قرار می‌گیرد. نباید فراموش کنیم که یک ذهن بیمار می‌تواند حتی از یک چاقوی میوه‌خوری یا یک خودکار استفاده نامتعارف کرده و این سوء استفاده، به کارکرد اصلی آن ابزار، ارتباط مستقیم ندارد. این مطلب اگرچه اشاره به روش‌های سودجویی از کارت خوان سیاردارد، هدفش ایجاد شناخت بیشتر برای دارندگان دستگاه‌ کارت خوان است. بسیاری از سودجویی‌ها و تخلفات مالی عملاً ارتباط مستقیم و چندانی با صاحب دستگاه کارتخوان ندارد با این حال اطلاع از آن کمک می‌کند استفاده از این وسیله کارآمد با اطمینان بیشتری انجام شود.

استفاده از کارت‌های سرقتی یا جعلی

ممکن است شخصی با کارتی که متعلق به خودش نیست از کارت خوان فروشگاهی خرید کند. این کارت ممکن است سرقتی یا در مواردی نادر جعلی باشد. در چنین شرایطی هیچ مسئولیتی متوجه فروشنده و صاحب کارت خوان نیست. مانند اینکه شخصی با پول دزدی خرید کند. فقط ممکن است در صورت نیاز مرجع قضایی، از فروشنده درخواست اطلاعات یا استعلام شود. که قطعاً چنین درخواستی به صورت کاملاً رسمی و مکتوب خواهد بود. لازم به ذکر است که این روش شایع‌ترین نوع تخلفی است که به‌ واسطه کارتخوان انجام می‌شود. جعل کارت بانکی نیاز به تخصص و تجهیزات زیادی دارد و در موارد بسیار خاص و محدود دیده شده است که شخصی بتواند کارت بانکی جعل کند. با این حال و با توجه به جذابیت موضوع سرقت پول، کلاهبرداران سراغ هر ترفندی برای سرقت خواهند رفت و کارت‌های بانکی هم از این قاعده مستثنا نیستند. لازم است فروشنده مطلع باشد در صورتی که فردی با کارت جعلی از کارت خوان آن‌ها خریداری کرد هیچ مسئولیت مستقیمی متوجه آن‌ها نیست، با این حال بهتر است محل استفاده از کارتخوان در دید دوربین‌های مستقیم دوربین‌های مداربسته باشد.

پوز سیار

دستگاه کارت خوان سیار

تعویض و تحویل رسید جعلی با رسید اصلی

این شگرد اگرچه قدیمی است ممکن است هنوز توسط بعضی از سودجویان مورد استفاده قرار گیرد. روش کار سارق به این صورت است که قیمت کالایی را قبلاً از فروشنده استعلام می‌کنند. بعدا به شکلی رسیدی مشابه رسید کاغذی آن دستگاه شبیه‌سازی می‌کنند. ممکن است به بهانه‌هایی مانند استعلام موجودی و موارد دیگر، نمونه رسید دستگاه را برای این منظور بدست آَورند. سپس به فروشگاه مراجعه می‌کنند و به صورت واقعی خرید می‌کنند اما مبلغ اصلی را وارد نکرده و با مبلغ ناچیزی عملیات پرداخت را انجام می‌دهند. پس از آن بلافاصله رسید کاغذی جعلی از قبل آماده شده را به فروشنده تحویل می‌دهند.لازم به ذکر است این شیوه‌ کلاهبرداری معمولاً برای کالاهای کم حجم باارزش مالی بالا مانند طلا، جواهرات یا گوشی موبایل بیشتر انجام می‌شود. کافیست فروشنده بعد از هر خرید از طریق استعلام آخرین تراکنش، پس از کارت کشیدن مشتری از انتقال کامل وجه کالای یاد شده به حساب خود اطمینان حاصل کرده و بعد از آن کالا را به مشتری تحویل دهد.

سرقت کارت مشتریان توسط مشتری نماها

شیوه‌ای که اگرچه باز هیچ مسئولیت مستقیمی متوجه فروشنده نمی‌کند تاثیرگرفته از رفتار فروشنده است. سارقین مشتری‌نما اقدام به مراجعه به فروشگاه‌هایی می‌کنند که در آن فروشنده با پرسیدن رمز کارت مشتری خود اقدام به کشیدن مبلغ مورد نظر می‌کنند. آن‌ها پس از انتخاب قربانی خود، منتظر می‌مانند که کارت خود را به فروشنده بدهد و رمز را بگوید. بلافاصله رمز را به خاطر سپرده و با قربانی از فروشگاه خارج می‌شوند تا بتوانند در موقعیتی مناسب کارت مشتری را سرقت کرده و از آن سوء استفاده کنند.هترین روش ناکام گذاشتن این کلاهبرداران ایجاد فضایی است که مشتری خودش در امینت خاطر رمز عبور خود را وارد کند. اگر به هر دلیلی نیاز هست کارت خوان در محدوده فروشنده باشد کافیست از یک صفحه کلید جانبی (پین‌پد) برای وارد کردن رمز عبور مشتری استفاده کنید.

پوز سیار

دریافت وجه نقد از فروشنده

کارت عابر بانک به سرعت قابل مسدود کردن است. بنابراین متخلفین زمان کمی برای حداکثر برداشت غیرمجاز و سوء استفاده از آن را دارند. در چنین مواقعی ممکن است فردی به فروشگاهی مراجعه کرده و با داستانسرایی و حتی تطمیع، فروشنده را متقاعد کند که در قبال کارت کشیدن، وجه نقد دریافت کند. توصیه می‌شود هنگام چنین درخواستی متقاضی را به دستگاه خودپرداز یا بانک هدایت کنید و از انجام چنین کاری خودداری نمایید. قطعاً موارد ذکر شده تنها نمونه‌های کلاهبرداری با دستگاه کارت خوان سیارنیست و نخواهد بود. به عنوان یک مالک دستگاه همواره آخرین نکات ایمنی اعلام شده از طرف شرکت پشتیبانی و یا محتوای مندرج در رسانه‌های رسمی را مد نظر قرار دهید تا طعمه سودجویی این افراد قرار نگیرید. اگر نسبت به موارد فوق یا ایمنی کارتخوان سوال یا اطلاعات بیشتری مدنظرتان است با همکارن ما تماس بگیرید.

 

 


پوز سیار ۹۸-۷-۲۵ ۰ ۰ ۹۱

پوز سیار ۹۸-۷-۲۵ ۰ ۰ ۹۱


کارت خوان سیار

درک این مطلب نیاز به تخصص بانکداری و تحقیق علمی ندارد، اما به چه کسانی خرده‌فروش می‌گویند؟ در این مطلب نگاهی واقع‌بینانه بر اساس سبک کسب و کارهای ایرانی داریم تا دقیقتر نسبت به نیاز مشاغل به پوز سیار مطلع شویم. خرده فروش الزاما کسی نیست که تنوعی از کالاهای مختلف را عرضه می‌کند. هر کسب و کاری که هدفش ارائه محصول یا خدمتی به مصرف کننده نهایی است از نظر اقتصادی «خرده‌ فروش» نامیده می‌شود. کسب و کار مثل زندگی سبک‌ها و شکل‌های مختلفی دارد که آمیخته با منابع، فرهنگ و حتی جغرافیای مردم است، به همین دلیل تعمیم دادن آمارهای جهانی به موقیت‌های کوچک جغرافیایی آن هم به صورت کلی چندان راه‌گشا به نظر نمی‌رسد.

خرده‌فروش‌ها بیشتر از همه به دستگاه کارت خوان سیار نیاز دارند

اگر در فروشگاه‌های بزرگ، مراکز خرید و مجتمع‌های تجاری تعداد زیادی فروشنده می‌بینید که همگی از دستگاه کارت خوان به عنوان ابزار تراکنش مالی استفاده می‌کنند جای تعجب ندارد چرا که فرهنگ استفاده از این ابزار در کسب و کار آنها به خوبی شکل گرفته است اما در مقابل آن صدها شغل خرد‌فروش دیگر هست که به دلیل فراگیر نشدن فرهنگ استفاده از دستگاه کارتخوان با چالش‌های پرداخت مواجه هستند، مبلغی که آن‌ها از این بابت متضرر می‌شوند به مراتب از هزینه اولیه یک دستگاه کارت خوان سیار بیشتر است. هر کدام از نمونه‌های زیر می‌توانند نماینده یک صنف یا رده‌ی شغلی باشند که ما به دلیل محدودیت تنها به چند مورد اشاره می‌کنیم.

رانندگان تاکسی، پیک موتوری و کرایه‌برها

سال‌هاست که مسئولان و متصدیان صنف تاکسی‌رانی در تلاشند که راهکارهای اساسی برای حل مشکل پرداخت کرایه راننده‌های تاکسی پیدا کنند، اما همچنان معضل پرداخت‌های خرد  از جنس مبالغ ریز در این صنف باقی و باعث ایجاد تعارض بین راننده و مسافر می‌شود. شیو‌ه‌های پیشنهادی که تاکنون برای مسئله راننده‌ها پیشنهاد شده است مثل کارت‌های شهری و صنفی، برنامه‌های پرداخت موبایلی و غیره هیچ یک نتوانسته است ثبات کافی و بااطمینانی که کارت خوان سیار به همراه دارد ایجاد کند. هر راننده تاکسی می‌تواند با خرید دستگاه کارت خوان سیار شخصی، فارغ از تصمیم‌های مقطعی سازمانی به راحتی مشکل دریافت کامل کرایه خود را حل کند. کافیست مبالغ خردی که در طول یک دوره شش‌ماه از دست راننده می‌رود را برای خرید یک پوز سیار هزینه کند.

وقتی از کرایه‌برها صحبت می‌کنیم صرفا تاکسی‌ها مدنظر نیستند. وانت‌تلفنی‌ها، پیک‌های موتوری، شرکت‌های حمل و نقل فیزیکی درون‌شهری، آژانس‌های تاکسی سرویس، موتورسیکلت تاکسی‌ها و حتا کارپردازهای صاحب وسیله نقلیه هم در همین ردیف شغلی قرار می‌گیرند. همه آن‌ها به ابزار تراکنش آنلاین نیاز دارند و  کارتخوان شخصی یا جیبی بهترین وسیله برای آن‌هاست، چرا که تمامی مردم با ابزار کارتخوان آشنایی داشته و بدون نیاز به وابستگی سازمانی یا واسط پرداخت، وجه مورد نظر را بدون کارمزد به صاحب حساب منتقل می‌کند.

کارتخوان

سرویس‌کارهای ارائه کننده خدمات کارت خوان در محل

ارائه کننده‌های خدمات در محل دومین گروه کسب و کاری هستند که علارغم نیاز شدید به پرداخت‌های خرد پرتکرار در محل مشتری، نیاز آن‌ها کمتر دیده شده و به چشم می‌آیند. تصور اشتباهی است که بخواهیم دستگاه کارتخوان را با یک فروشگاه بزرگ و صندوق فروش در کنار در خروجی آن متصور شویم. هر برق‌کار، متخصص تاسیسات یا سروس‌کار  وسایل منزل وقتی با دستگاه کارت خوان سیار به مشتری مراجعه می‌کند نگرانی از این که پس از انجام کار آیا دستمزد خود را کامل دریافت خواهد کرد یا خیر نخواهد داشت، چرا که اکثر مردم از حمل اسکناس خودداری می‌کنند. پوز سیار دارای سیم‌کارت به خوبی در هر مکانی که موبایل قابل استفاده باشد، کار می‌کنند. رسید کاغذی کارت خوان برای بسیاری از مردم به منزله رسید خرید یا فاکتور معتبر قابل استناد است، برخی از فروشندگان کمتر به این مهم توجه می‌کنند.

فروشنده‌های سیار و دوره‌گرد

یک مقوا یا تابلو نصب شده کنار بساط فروشنده دوره‌گردی که روی آن نوشته شده است «دستگاه کارتخوان موجود است» به نوعی مزیت غیرقابل انکار فروشنده دوره‌گرد نسبت به سایر رقبا و همکارانش محسوب می‌شود. دستگاه کارتخوان مشکل عدم همراه داشتن وجه نقد را برای فروشنده حل می‌کند و همچنین به لحاظ این که هر کارت خوان به نوعی با یک شماره تلفن مرتبط است، نوعی اطمینان و دسترسی برای مواقع ضروری با فروشنده محسوب می‌شود. ارائه فاکتور فروش در خریدهای خرد نه تنها توجیه مالی و زمانی برای فروشنده ندارد، متداول هم نیست، به همین دلیل اکثر مردم حتا اگر به اندازه آن خرید پول نقد به همراه داشته باشند، باز ترجیح آن‌ها پرداخت وجه با کارت خوان است.

یادآوری می‌کنیم که آمار دقیقی از تعداد خرید کارت خوان سیار نداریم! یعنی دقیقا نمی‌دانیم چه تعداد دستفروش، راننده تاکسی و پیک موتوری کارت خوان سیار دارند و چه تعداد ندارند! اما آنچه از مشاهدات میدانی برمی‌آید کسب و کارهای زیادی بر خلاف آمارهای اینترنتی و کتابخانه‌ای هنوز از دستگاه کارت خوان استفاده نمی کنند که دلیل آن می‌تواند به مسائلی از قبیل عدم آگاهی نسبت به فواید و ضرورت این دستگاه و هچنین تصورات اشتباه آن‌ها برای واگذاری این وسیله کاربردی است. هنوز بسیاری از مردم تصور می‌کنند که دستگاه پوز صرفا به فروشگاه و مغازه‌های ثابت تعلق دارد. بسیاری از راننده‌ها و سرویس‌کارها هم هنوز نمی‌دانند نوعی فروشنده هستند و کارت خوان، امروز ضروری‌ترین ابزار فروش برای آن‌هاست.

برای کسب اطلاع بیشتر در مورد امکانات و نحوه واگذاری دستگاه کارتخوان، همکاران ما در شرکت آیریک تجارت نصف جهان آماده پاسخگویی به سوالات و مشاوره رایگان هستند. با ما تماس بگیرید.

source: مشاغلی که بیشتر از همه به دستگاه کارتخوان نیاز دارند


پوز سیار ۹۸-۷-۲۳ ۰ ۰ ۷۱

پوز سیار ۹۸-۷-۲۳ ۰ ۰ ۷۱


کارت خوان

نیکوکاری با کارتخوان

از اختراع سکه و پول بیش از پنج‌هزار سال می‌گذرد. با اختراع پول، کمک‌ و نیکوکاری صورت نقدی به خود گرفت و تا همین امروز تنها با تغییرات جزئی نسبت به این‌همه سال باقی مانده است. اما امروز کارتخوان در حال تغییر رفتار این فرهنگ چندهزار ساله است. صندوق‌های دریافت اعانه‌ی نقدی مانند صندوق‌های صدقه‌ای که تقریبا در تمامی کشور پراکنده و شناخته‌ شده هستند امروز با چالش بسیار جدی مواجه‌اند.

با وجود گستردگی  کارت خوان مردم کمتر تمایل و نیاز به نگهداری و حمل پول نقد دارند. و این موضوع باعث شده است واریز‌های بداهه و لحظه‌ای صندوق‌های خیریه به کمترین میزان ممکن کاهش پیدا کند. اگر چه فرهنک وقف در کشور ما جایگاه ویژه‌ای در بین مردم دارد، بخش قابل توجهی از درآمد خیریه‌ها و پایگاه‌های دریافت کمک‌های مردمی به همین پرداخت‌های خرد وابسته است. تغییر رفتار مردم در نحوه کمک به مراکز خیریه تا حدود زیادی تابع رفتارهای مالی و تغییر فرهنگ پرداخت است. پایان راه صندوق‌های صدقه و خیریه‌های دریافت نقدی صندوق‌های صدقه و خیریه نقدی خواه ناخواه به پایان عمر کاری خود رسیده‌اند. سکه‌های فلزی به نسبت ارزش ریالی دردی از متقاضیان خیریه‌ها دوا نمی‌کنند کما این که بسیاری از مردم امروز سکه‌ها و اسکناس‌های خرد خود را به صندوق‌های خیریه‌ها می‌ریزند تا از شر پول‌ خردهای بلااستفاده راحت شوند. با این اوصاف حجم قابل توجهی از دریافتی‌های صندو‌ق‌های خیریه کم خواهد شد.

بخش زیادی از درآمد خیریه‌ها متمرکز به صندو‌ق‌هایی است که این اواخر به شکل توزیع در منزل و محل کار هم اقدام به دریافت کمک‌های نقدی می‌کردند. حال وقتی نقدینگی وجود نداشته باشد عملا وجود صندوق هم توجیهی ندارد. این نکته را هم باید در نظر داشت که خود تولید، توزیع، جمع‌آوری و مدیریت این صندوق‌ها هزینه‌های پنهان قابل توجهی به خیریه‌ها تحمیل می‌کند. برای حفظ درآمد خیریه‌ها در حال حاضر دو راهکار وجود دارد. اولین راه، استفاده از دستگاه خودپرداز بوده و دومین راهکار استفاده از کارتخوان است. دستگاه کارت خوان سیار جایگزین مناسب برای دریافت خیرات و نذورات نقدی آمارها نشان می‌دهد صندوق‌های خیریه‌ای که در مراکز معتبر مذهبی، دولتی یا سازمانی قرار دارند به مراتب از صندوق‌های پراکنده در گوشه و کنار شهر، خیابان‌ها و یا جاده‌ها اعانه بیشتری جذب می‌کنند. این بررسی ساده نشان داد که توزیع بدون برنامه صندوق‌ها کنار هر کوچه و خیابان باعث جذب حمایت‌های بیشتر مالی مردم نخواهد شد. گاهی در بعضی از خیابان‌ها یا کنار برخی از جاده‌ها تعدد بیش از حد و متنوع صندو‌ق‌های خیریه نه تنها باعث بدمنظره شدن شهر می‌شود، بر روی تصویر بیرونی فرهنگ انفاق و صدقه نیز تاثیر منفی می‌گذارد.کارت خوان سیار می‌تواند جایگزین بسیار مناسبی برای صندوق‌های خیریه و صدقه باشد با این تفاوت که نباید بدون برنامه و اصول در هر مکانی یک دستگاه کارت خوان سیار برای دریافت کمک‌های مردمی قرار داد.

واگذاری امانی دستگاه کارتخوان به مراکز معتبر توسط خیریه‌ها و مراکز جمع‌آوری کمک‌های مردمی می‌توانند با تهیه کردن دستگاه‌های متعدد کارت خوان سیار و سپردن امانی آن به پایگاه‌های معتبر مذهبی مثل مساجد، حسینه‌‌ها، تکایا و شرکت‌ها و سازمان‌ها، همچنان به جذب کمک‌های نقدی مردم بپردازند. با این تفاوت که  کارت خوان سیار بر خلاف صندوق صدقه نیاز به نیروی انسانی ثابت برای توزیع و جمع‌آوری صندوق‌ها ندارد. امکانات داخلی دستگاه کارت خوان سیار واگذار شده قابل مدیریت است و میزان تراکنش هر کارت خوان نیز قابل گزارش‌گیری است. حرکت خیریه‌ها به سمت راهکارهای فناوری باعث پایداری خدمات انسان‌دوستانه آنها خواهد شد و تغییر رفتارهای مالی مردم مانعی برای نوع‌دوستی و کمک به دیگران به حساب نمی‌آید. عبور از مبالغ خرد اهدایی با کارت خوان امروز سکه‌های رایج فلزی و مبالغ خرد عملا جایگاهی در اقتصاد خانواده‌ها ندارند. تقریبا با کمتر از 500 تومان هیچ کالایی در سوپرمارکت‌ها نمی‌توان خریداری کرد. این واقعیتی است که پیش‌روی اقتصاد تورم زده کشور ما قرار دارد. در بسیاری از مراکز درمانی و شرکت‌های تجاری خیریه‌ها اقدام به نصب صندوق‌های صدقه شیشه‌ای و شفاف می‌کنند. اگر به تنوع اسکناس‌های ریخته شده داخل این صندوق‌ها دقت کنید کمتر اسکانس‌های درشت با مبالغ بالا در آن مشاهده می‌شود. کارت خوان می‌تواند این فرهنگ خرده‌ پرداخت را تغییر دهد. این پول‌خردهایی که درون این صندوق‌ها ریخته می‌شود به احتساب هزینه خود صندوق و شخصی که باید آن را خالی و اسکناس‌های سالم را جدا و به حساب بانک واریز کند به هیج عنوان توجیه اقتصادی ندارد. سمت دیگر این قضیه کمک‌هایی است که از طریق پوز سیاردریافت می‌شود. به ندرت کسی برای 100 یا 500 تومان هدیه از کارتخوان استفاده می‌کند. فناوری بر روی رفتاری افراد تاثیر می‌گذارد، در اینجا هم می‌توان از گرایش مثبت پرداخت مبالغ بالاتر به نفع خیریه‌ها استفاده کرد.

 

source : تا کارتخوان هست، نیکوکاری هست، عشق هست، مهربانی هست 

 


پوز سیار ۹۸-۷-۲۲ ۰ ۰ ۷۲

پوز سیار ۹۸-۷-۲۲ ۰ ۰ ۷۲


کارت خوان

بسیاری از کسانی که تصمیم به خرید دستگاه کارتخوان دارند از زمان‌بندی و نحوه انتقال وجه از حساب پرداخت کننده به حساب بانکی صاحب دستگاه اطلاع دقیقی ندارند. روند کار دستگاه کارتخوان به این صورت است که وقتی مشتری کارت می‌کشد مبلغ از حساب مشتری کسر و به حساب بانک ارائه کننده خدمات، به پذیرنده واریز می‌شود، سپس همه تراکنش‌ها در ساعت معینی به صورت یکجا به حساب مشتری انتقال می‌یابد. تا قبل از بهمن‌ماه 1396 در هر شبانه‌روز 7 بار یعنی تقریبا هر سه ساعت و نیم فرایند تسویه حساب پذیرنده‌ها انجام می‌شد.از بهمن 96 به بعد به دستور بانک مرکزی کلیه بانک‌ها و سرویس‌دهنده‌ها موظف به رعایت قانون تسویه حساب یک‌بار در هر 24 ساعت هستند. این قانون بلافاصله پس از ابلاغ اجرایی شد و به تبع آن واکنش‌ها و نگرانی‌هایی را نیز به دنبال داشت.
پیش ازاین به صورت مقطعی پذیرنده‌های برخی از بانک‌ها با مشکل فنی برای تسویه به موقع مواجه شده بودند که اعتراض‌هایی را نیز ایجاد کرد. اما این بار نقص فنی یا تاخیر مقطعی وجود ندارد. زمان‌بندی تسویه یا واریز به حساب دارندگان کارت به صورت رسمی تغییر کرده و به نظر می‌رسد این تغییر برگشت‌ ناپذیر است. بنابراین تمام تراکنش‌ها در زمانبندی مشخصی که از طرف بانک مرکزی ابلاغ شده است در هر 24 ساعت یکبار (معمولا نیمه‌شب به بعد) به حساب دارندگان دستگاه کارت خوان سیار واریز خواهد شد. ادامه این مطلب بررسی دلیل این تصمیم، مروری بر استاندارهای جهانی آن و روش هماهنگی با این زمان‌بندی است.

d200-2-300x300.jpg

علت 24 ساعت شدن روند تسویه پذیرندگان

یکی از بزرگترین چالش پیش‌روی سیستم پرداخت‌های الکترونیک تخلفات مالی حرفه‌ای و پیوسته مانند پولشویی است. به این مهم مسائل دیگری مانند کلاهبرداری‌هایی که ریشه در سواد پائین دیجیتالی مردم دارد را نیز اضافه کنید. همچنین اشتباهات سهوی پرداخت هم یک مسئله جدی پیش‌روی خدمات بانکداری الکترونیک است. از بهترین راه ‌حلهایی که سالهاست در بانکداری مدرن دنیا استفاده می‌شود اختصاص زمان کافی برای نظارت بر تراکنش‌های مشکوک و بازگشت وجه پرداخت‌های اشتباه است. روال پرداخت و تراکنش در سیستم بانکداری الکترونیک به این صورت است که پس از کسر وجه از حساب مشتری تا زمان واریز به حساب مقصد، مبلغ مورد نظر در حساب بانک مبدا باقی می‌ماند. و همین امر کمک می‌کند به آسانی موارد مغایر با نظر پرداخت کننده یا تراکنش‌های مشکوک، قابل بررسی و حتی قابل استرداد باشد. مشروط بر این که زمان کافی در اختیار سیستم‌های هوشمند رهگیری قرار گیرد. علت اخذ این تصمیم از سمت بانک مرکزی ایجاد زمان کافی برای بررسی هوشمند تراکنش‌های مشکوک است.

متوسط زمان تسویه پذیرندگان در دنیا و ایران

در اکثر کشورهای پیشرفته دنیا زمان تسویه تراکنش‌های کارت خوان‌ 48 ساعت است.این زمان در برخی از کشورهای در حال توسعه مثل کشورهای آمریکای جنوبی و برخی از مناطق چین و هند تا 72 ساعت هم ذکر شده است. این فرصت به سیستم بانکی زمان کافی می‌دهد تا بتوانند هر تراکنش غیر معمول را کنترل و ردیابی کنند. طبیعی است که این نظارت فقط در موارد معدود به صورت انسانی انجام میگیرد و از تکنیکها و ابزارهای هوشمند داده‌کاوی برای این منظور استفاده می‌شود. زمان‌بندی 24 ساعته اعلام شده از طرف بانک مرکزی به معنی حداکثر زمان اعلام شده است. یعنی اگر مشتری شما ساعت 17 کارت بکشد با توجه به زمان تسویه که تقریبا بین ساعت 3 تا 5 صبح انجام می‌شود، این زمان کمتر از 12 ساعت خواهد بود. انتظار می‌رفت بانک مرکزی زودتر و با یک ساختار پلکانی مثلا از سه ساعت به شش ساعت و یا دوازده ساعت این زمان را افزایش دهد تا کسب و کارها فرصت بیشتری برای هماهنگی داشته باشند.

هماهنگی روند دریافت و پرداخت در بانکداری الکترونیک

گاهی برخی از خیابان های شهر، برای تردد بهتر، یا شرایط خاص، یک‌طرفه می‌شوند. که این امر ممکن است در روزهای اول برای کسانی که عادت داشته‌اند از همان خیابان به صورت دوطرفه استفاده کنند مشکل ایجاد کرده و آنها را ملزم به طی مسافت بیشتری می‌کند. آیا این موضوع دلیل کافی و محکمی برای نرفتن و استفاده نکردن از خیابان است؟ تغییرات ساختارهای پرداخت و دریافت الکترونیک اجتناب‌ناپذیر است. وقتی روند دریافت و پرداخت شما تغییر می‌کند اطمینان داشته باشید که این تغییر سراسری است و شرکای بالادست و پائین‌دست‌ شما هم به تدریج ملزم به هماهنگی با این تغییر خواهند شد. بهتر است به جای مقابله یا دامن زدن به تصمیم‌های غیر حرفه‌ای که منجر به بازگشت به عقب است با اطمینان به شبکه بانکی کشور، خودتان را با تغییرات هماهنگ کنید.

دستگاه پوز سیار یک وسیله قابل حذف یا جایگزینی (حداقل در کوتاه مدت) نیست. استفاده از این دستگاه به همان اندازه که گسترش پیدا می‌کند باید امنیت مالی مشتریان را نیز تامین کند. و اطمینان داشته باشید هر تصمیمی در این رابطه، مطالعه شده و تخصصی گرفته می‌شود. شبکه بانکی کشور با توجه به پیشرفت‌های چندسال گذشته در زمینه پرداخت الکترونیک یکی از بهترین و امن‌ترین زیرساخت‌های بانکی در دنیاست که دستگاههای pos به عنوان یکی از مهمترین ابزارهای آن محسوب شده و هر تغییر ساختاری در دراز مدت باعث بهتر شدن این ابزار به لحاظ سرعت، امنیت و امکانات خواهد بود. درست مثل خیابان‌های یکطرفه‌ای که اگرچه در روزهای اول ممکن است مسیر شما را کمی دورتر کند، اما در دراز مدت سرعت و نظم بیشتری به رفت آمدهای در حال رشد خواهد داد.

source:  تغییر زمان‌ بندی تسویه‌ حساب پذیرندگان دستگاههای کارتخوان

 


پوز سیار ۹۸-۷-۱۷ ۰ ۱ ۹۳

پوز سیار ۹۸-۷-۱۷ ۰ ۱ ۹۳


دستگاه کارت خوان سیار

خرید کارت خوان سیار راهی جهت تسهیل تراکنش های شما... پس همین الان برای تهیه‌ کارتخوان خود اقدام کنید..

اگر میخواهید خود و مشتریانتان، خرید و فروشی آسان داشته باشید که موجب رضایت هردو و تسریع در انجام تراکنش های مالی شما شود اقدام به خرید کارت خوان سیار کنید همین الان دست به کار شوید و یک کارتخوان برای خود تهیه کنید...